fbpx

GASTROSKOPIA PRZEZNOSOWA - BARDZO KOMFORTOWA!

Komfortowa gastroskopia – nowa jakość badań endoskopowych 

Gastroskopia przeznosowa (gastroskopia przez nos) supercienkim videogastroskopem jest najmniej inwazyjną i jednocześnie najbardziej komfortową oraz nowoczesną metodą diagnostyczną górnego odcinka przewodu pokarmowego.
Gastroskopia przez nos jest przeznaczona przede wszystkim dla pacjentów którzy posiadają bardzo silny odruch wymiotny lub inne powody jak strach, obawa uniemożliwiające przeprowadzenie badania tradycyjną metodą. Zaprojektowany przez firmę PENTAX aparat o średnicy zaledwie 6 mm umożliwia wprowadzenie go poprzez nos lub przez usta do wyboru.

Zalety gastroskopii przez nos (przeznosowej):

  • gastroskop przeznosowy ma jedynie 6 mm grubości, co stanowi niemal połowę grubości klasycznego gastroskopu bez utraty jakości obrazowania.
  • podczas badania przez nos, gastroskop nie dotyka języka, więc nie wywołuje odruchu wymiotnego, który jest najgorzej tolerowany podczas klasycznej gastroskopii,
  • pacjent może swobodnie mówić podczas całego badania,
    może zadawać pytania lekarzowi, a także informować na bieżąco o niepokojących go objawach, co zwiększa bezpieczeństwo badania,
  • około 90 procent pacjentów którym proponujemy obie metody badań wybiera metodę gastroskopia przez nos (przeznosowa).
GASTRO-ENDOMED jest prekursorem tego sposobu wykonywanych badań gastroskopowych. Nasze duże doświadczenie oraz setki wykonanych badań jasną wskazują, iż gastroskopia przez nos jest wyznacznikiem kierunku w którym liczy się głównie komfort i wygoda pacjenta. Pacjenci którzy wcześniej mieli wykonywaną standardową gastroskopię niezwykle chwalą sobie i doceniają metodę badania przez nos.

Warto zwrócić uwagę, że badanie supercienkim przeznosowym gastroskopem Pentax może być wykonywane również przez usta bardzo mocno ograniczając nieprzyjemne doznania związane z odruchami wymiotnymi. Badanie takie jest wykonywane w przypadku gdy kształt przegrody nosowej uniemożliwia wprowadzenie gastroskopu lub na prośbę pacjenta.
Jesteśmy niezmiernie dumni że tak nowatorska metoda badania, dostępna dotychczas jedynie w wybranych ośrodkach klinicznych jest dostępna dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Właściwe znieczulenie nosa umożliwia niemal bezbolesne wprowadzenie gastroskopu. Ominięcie jamy ustnej powoduje, że podczas badania nie występują nudności, chory nie ma odruchu wymiotnego, który jest najgorzej tolerowaną częścią klasycznego badania! W trakcie badania pacjent cały czas może swobodnie rozmawiać z lekarzem, co poprawia komfort zabiegu a przede wszystkim zwiększa jego bezpieczeństwo. Klasyczne badanie gastroskopowe kojarzy się nieprzyjemnymi doznaniami. Przede wszystkim każdy ruch gastroskopu wywołuje odruch wymiotny, co bywa bardzo źle tolerowane przez pacjenta. Wielką zaletą nowej techniki gastroskopii jest fakt, że wykonanie badania przez nos nie daje takich dolegliwości.