fbpx

Bezpłatna kolonoskopia ze znieczuleniem

Bezpłatna kolonoskopia w znieczuleniu!
Informujemy, że NZOZ Gastro-Endomed wykonuje bezpłatne badania kolonoskopii w znieczuleniu miejscowym albo dożylnym w ramach Programu badań przesiewowych raka jelita grubego na lata 2019-2021.
ZAPISY OSOBIŚCIE W GODZINACH OTWARCIA REJESTRACJI!
KTO KWALIFIKUJE SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIE Z PROGRAMU PRZESIEWOWEGO:

  • wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów takich jak krwawienie z przewodu pokarmowego, biegunka lub zaparcie które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a którego przyczyna nie jest znana, a także chudnięcie lub anemia bez znanej przyczyny.
  • osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego.
  • osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego. W ramach Programu Badań Przesiewowych można wykonać tylko pierwsze badanie.
  • osoby w wieku 20-49 lat pochodzące z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej – FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej. W ramach Programu Badań Przesiewowych można wykonać tylko pierwsze badanie.

KTO NIE MOŻE MIEĆ WYKONANEGO BADANIA Z PROGRAMU PRZESIEWOWEGO:

  • osoby, u których występują objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego,
  • osoby, które miały wykonane badanie kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat (dotyczy badań refundowanych przez NFZ lub z Programu przesiewowego) .

Więcej o kolonoskopii.
Jeżeli są Państwo zainteresowani i kwalifikują się na badanie prosimy o kontakt pod numerem  604 208 102 lub 18 547 67 57